Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky k dávkám ionizujícího záření 24.09.2019 10:06:45
Dobry den, ano máte pravdu. Kaminek nema hodnotu 59 m/sv, ale pouze 59 mikro/Sv. Mam v hodnotach trochu zmatek. Omlouvam se. Mohu mit tento kaminek tedy klidne ve vystaveny a obcas ho vzit do ruky aniz by to melo nejaky vliv na zdravi? Nebude mit kaminek nejaky vliv pripane na elektroniku? napr. Mobil, pc . . . Predem moc dekuji za info. S pozdravem Pavel Bobek.
(Vložil(a): Anonym)
Ohledně vlivu jsme se již vyjádřili - pokud kamínek občas vezmete do ruky, dávka bude opravdu nízká. Vliv na elektroniku lze úplně vyloučit.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)