Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky ke zdrojům ionizujícího záření 16.09.2018 12:15:01
Dobrý den,
přivezl jsem si z Příbrami 3 malé kousky smolince do sbírky.
Pro jistotu jsem je zabalil do alobalu a uložil na balkón, ale nevím, zda je bezpečné mít je doma, příp. v jaké vzdálenosti.
Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Budete-li mít kamínky pouze ve sbírce (nebudete je nosit delší dobu u sebe), není nejspíše potřeba přijímat žádná "opatření". Dle Vašich informací ale bohužel nelze odpovědět jednoznačně. Chcete-li mít jistotu, obraťte se s prosou na proměření na Státní ústav radiační ochrany (www.suro.cz), nebo na některé naše Regionální centrum SÚJB (adresy naleznete na webových stránkách SÚJB v sekci Kontakt).
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)