Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Obsluha C ramena na operačních sálech 20.11.2017 21:34:51
Dobrý večer chtěl jsem se zeptat, kdo má kompetence obsluhovat Rtg přístroj pro operační sály, kde pracuji jako sanitař..V naší nemocnici je nedostatek rtg laborant, nepokryjí služby a zaměstnavatel nás nutí pracovat defacto jako laborant, s tím, že sanitař manipuluje s přístrojem a doktor si má údajně jenom šlapat na šlapou a blikat si sám, což stejně nefunguje.. Má na to zaměstnavatel právo? školení jsme měli 5 minutové u přístroje, žádný příplatek jsme nedostali a zaměstnavatel se se mnou moc na toto téma nechce bavit? Děkuji za odpověď..
(Vložil(a): Karel Vaška)
Dobrý den,

kdo má kompetenci k obsluze rtg přístroje je dáno vyhláškou č. 55/2011 Sb., kterou vydalo Ministerstvo zdravotnictví a neřeší ji tedy legislativa SÚJB. Dle našeho výkladu může sanitář pouze "manipulovat s přístroji zdravotnické techniky", kdežto např. radiologický asistent, stejně jako lékař, je aplikujícím odborníkem a LO může aplikovat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)