Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky ke zdrojům ionizujícího záření 05.10.2017 20:46:01
Dobrý den,
minulý týden jsme se vrátili z dvou denní návštěvy černobylské zóny, včetně Pripjati, elektrárny, radaru Duga. Musím přiznat, že to byl pro nás velice silný a těžko popsatelný prožitek.Samozřejmě než jsme tam odjeli, tak jsme si o této oblasti přečetli různé informace. Z těchto dostupných informací jsme se nikde nedočetli, že by bylo nutné učinit nějaká zvláštní ochranná opatření před cestou. Chci se zeptat, zda jsou nějaká zdravotní doporučení, které by jsme měli dodržovat nyní po našem návratu např. jodové tablety apod.
Děkuji za odpověď.
Alena Syrovatská
(Vložil(a): Alena Syrovatská)
Dobrý den,

ze zdravotního hlediska není potřeba přijímat žádná opatření (a to, ani Vámi uváděné tablety stabilního jódu!).
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)