Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Stěhování rtg strojů 30.05.2017 20:36:05
Dobrý den,
můj přítel má stěhovací firmu a nyní si u něj objednal stěhování veterinář a to konkrétně stěhování asi tří kusů rentgenových strojů. Chtěla bych se zeptat, zda při manipulaci s těmito stroji mohlo dojít k uvolnění radiace a ozáření těch, kteří s nimi manipulovali. Pokud ano, mohl nějakým způsobem ohrozit zdraví miminka, se kterým byl v bezprostředním kontaktu ihned po stěhování těchto strojů? Dá se nějakým způsobem zjistit, zda k uvolnění radiace došlo a dá se radiace přenést při kontaktu na druhého?
Děkuji předem za odpověď.
(Vložil(a): Koulová)
Dobrý den, rentgenová zařízení používaná ve veterinární medicíně jsou tzv. generátory záření, které generují ionizující záření pouze v případě jejich sestavení a zapojení do elektrické sítě. Z toho vyplývá, že při stěhování je nemožné aby došlo k ozáření či generování svazku záření (tj. jak píšete "uvolnění radiace").

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)