Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Otázky ke zdrojům ionizujícího záření 09.03.2017 09:03:14
Dobrý den, měl bych otázku v souvislosti s § 91 atomového zákona č. 263/2016 Sb., který udává povinnost sběrnám kovového odpadu kontrolovat výskyt zdrojů záření v přijímaném odpadu. Existuje nějaká oficiální metodika jak VIZUÁLNĚ kontrolovat přítomnost zdrojů záření (viz § 91 odst. 1 písm. b zákona) nebo obrazový katalog s příklady zdrojů záření, které se používají/používaly ve zdravotnictví či v průmyslu? V sekci publikací Vašeho úřadu jsem žádnou vhodnou metodiku bohužel nenašel. Předem děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Martin Sedlák)
Vážený pane Sedlák, děkujeme za Váš zájem a snad se nám podaří odpovědět k Vaší spokojenosti. Požadovaný materiál je na internetových stránkách úřadu na adrese http://www.sujb.cz/dokumenty-a-publikace/publikace-sujb/ (publikace 2002), a to i s rozsáhlou obrazovou přílohou. Musíme Vás, ale upozornit, že publikovaná verze není prozatím přizpůsobena nové legislativě. Nové znění je v současné době v přípravě, nicméně v části fyziky a v obrazové příloze podstatné změny nejsou. Dále je úřadem připravován informační plakát, který by měl poskytnou základní informace a který bude rovněž umístěn na stránkách úřadu. Doufáme, že Vám zaslané informace pomohou.

(Za SÚJB: sekce radiační ochrany)