Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Havarie Cernobylu 27.03.2016 16:46:18
Mam tam asi 500 tun traverzi na ukrajinu..Moje otazka zni,v roce 86 byla havarie Cernobyl a prave okolo bylo ulozeny ty traverzi asi 3 km..Je trosku ozareny..Existuje nejaky prvek nebo neco takovyho aby vse se nechalo vycistit?Dekuju Vam za odpoved
(Vložil(a): Jan Hruby)
Dobrý den,

z Vámi uvedených informací usuzujeme, že jste si ocelové nosníky nechal proměřit a na základě měření vám bylo sděleno, že jsou povrchově kontaminovány. Obecně v takovýchto případech lze dekontaminovat omytím proudem vody společně s mechanickým očistěním (například hrubým kartáčem) a použitím vhodných přípravků, samozřejmě, za předpokladu splnění adekvátních opatření. Konkrétní postup dekontaminace závisí na tom co, čím a jak moc je kontaminováno. Po provedení dekontaminace je nutné proměření a případné opakování celého dekontaminačního procesu.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)