Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

dávka na kůži v mGy - zobrazeni na snimku 28.11.2014 13:05:36
Dobry den, z duvodu budouci koupe noveho rtg pristroje me zajima tento parametr. Bylo mi receno, ze tento požadavek na zobrazení má SÚJB a při každé kontrole se na to ptají. Zatím to není legislativně ošetřeno, ale chystá se novela Atomového zákona i mezinárodní směrnice, která se touto problematikou zabývá a tam by to mělo být zakotveno.

Je vyse uvedene pravda?
(Vložil(a): Jan Holub)
Dobrý den, mohli bychom Vás poprosit o upřesnění Vašeho dotazu? Jaký typ rtg přístroje plánujete zakoupit? Různé typy rtg zařízení budou muset podle nového Atomového zákona indikovat různé dávkové parametry různým způsobem, zatímco na některé se tato povinnost vztahovat nebude.
Děkujeme.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)