Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Netěsnosti paliva na JE Temelín 02.10.2006 17:12:21
Dobrý den,
v novinách jsem se dočetl, že na 2. bloku bylo 5 netěsných kazet, které se měly vracet do reaktoru.
Mám však doplňující otázky:
1) Byly netěsné i ty kazety, které se do reaktoru nevracely (tj. ta 1/4 která se nahradila novými)? Pokud ano, tak kolik bylo netěsných kazet celkem z celkového počtu 163 ?
2) Můžete blíže popsat o jak velké netěsnosti řádově asi tak šlo (mikrometry, milimetry, centimetry apod.)a jakým způsobem vznikly ?
3)Jaká byla největší nalezená netěsnost ?

děkuji Vám za odpověď,
Jan Pravda

(Vložil(a): Jan Pravda)
1) Ano byly identifikovány netěsnosti palivových proutků celkově u jedenácti palivových souborů, z nichž šest bylo vyřazeno po čtyrech kampaních ke skladování. 2) Jeden proutek vykazoval netěsnost řádově centimetr, jeden řádově milimetry, ostatní mikrometry. Příčinou vzniku netěsností je poškození typu "grid to rod fretting". Jestli tato příčina je jediná se v současné době analyzuje. 3) Řádově centimetr.
(Za SÚJB: úsek jaderné bezpečnosti)