Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: září pacient po CT? 18.02.2014 09:27:22
Mám přibližně stejný problém, jak ta paní, co zde psala předtím. A já moc uklidněna nejsem, četla jsem totiž v zahraničních materiálech, že k a ž d ý pacient, který Mám stejný problém - přibližně, jako ta paní,podstoupí sebemenší rtg. vyšetření, vyzařuje několik dní určitou - doufám, že jen minimální - dávku radio. záření. A nechtěně tak poté zatěžuje i své okolí. Když si představím, jak lékaři často předepisují rentgen i na každé banální vyvrtání zubu, je to docela děs. Prosím, napište mi skutečnou pravdu, dle Hippokratovy přísahy. Jak je to tedy s tím rentgenem ? Dík předem za odpověď.
(Vložil(a): Olga Hájková)
Ionizující záření produkované rentgenkou sekundární aktivitu v lidském těle nevyvolává. Po běžném rtg vyšetření, např. zubů, kostí, plic, hlavy, atp., se tedy člověk zářičem nestane. Je naprostý nesmysl, že by člověk po absolvování běžného rtg včetně CT zatěžoval své okolí.
(Za SÚJB: sujb)