Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Osoby po léčbě radiojódem a jejich vliv na okolí 18.02.2018 21:35:43
Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď na můj e-mail ze dne 16.02.2018. Pořád mi není jasné proč když pracoviště, které provedlo léčbu radiojodem nemůže propustit člověka, který je "nebezpečný" pro své okolí, musí propuštění pacienti nejméně další týden dodržovat nějaká další bezpečnostní opatření (např. nepřibližovat se k někomu na vzdálenost 1 metr, spát vedle někoho v posteli atd.) Také by mě zajímalo, zda je bezpečné chodit po kolegyni, která léčbu prodělala na WC. Poslední dotaz je, pokud bychom připustili možnost, že by byl někdo osobou po léčbě radiojodem "ozářen" třeba hned v prvních dnech po propuštění, může tato "ozářená" osoba přenést záření na další osoby, které jsou citlivější (např. děti, těhotné ženy).
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pracoviště, které provedlo léčbu radiojodem musí dát pacientovi přesné instrukce, jak se má chovat, a to i vůči dětem a těhotným ženám.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)