Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 07.04.2023 06:41:45
Dobry den, posledni dobou mne vrta rtg na letistich. Uz dvacet let ziju v zahranici a dost casto jsem vzdy cestovala letadlem. Uz ani nevim, jak casto jsem byla kontolovana body scanner. Vim, ze poslednich deset let nene pouzivan rtg ale uz nevim jak to bylo predtim. Byla jsem i parkrat v usa.
Dalsi otazka ohledne rtg zavadel. Vubec uz si nevzpominam, jestli jsem v minulosti mela odstup od pristroje a dokonce premyslim, jestli jsem treba nekdy nenatahla pro zavazadlo, uz proste nevim. Ted se bojim, ze jsem si uskodila na zdravi. Prosim dekuji za odpoved
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,

v ČR je rtg používáno pouze na kontrolu zavazadel. Průchod v blízké vzdálenosti od rtg skeneru, ani opakovaně, není zdraví škodlivý.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)