Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 03.08.2022 05:26:49
Dobrý den. Při kontrole osobního zavadla na letišti, kde byl vložen mobilní telefon, i když jsem byl upozorněn, aby se el. přístroje vyjmuly, mi přestala fungovat funkce NFC platba prostřednictvím telefonního přístroje. Může RTG záření ovlivnit vysílač NFC platbu telefonem a učinit ho nefunkční? Děkuji za odpověď.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

mobilní telefon by skenerem prošel v každém případě (ať už v zavazadle, nebo mimo něj). Samotné rtg záření nemá na elektroniku mobilního telefonu žádný vliv.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)