Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 19.11.2020 10:03:01
Dobrý den, chtěla jsem se optat, zda je pro tělo škodlivé pokud chodím každý den 6x denně přes bezpečnostní brány u nás v práci?? Rámy slouží pouze k rozpoznání zda si do práce neneseme kovové věci a nebo naopak z práce neodnášíme?? A pokud je žena těhotná, tak jestli to může mít vliv na vývoj dítěte? Moc děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

bezpečnostní rámy k detekci kovových předmětů zpravidla nevyužívají zdroje ionizujícího záření.
Proto prosím napiště, zda se na vašem pracovišti opravdu jedná o rentgenový scanner, případně jaký typ.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)