Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 25.07.2019 10:04:19
Dobry den,bezpecnostni rtg ke kontrole predmetu a zavazadel.
Jestlize to pri vytazeni - povytazeni onoho ptedmetu,ci zavazadla medopatrenim zrengenuje i cast ruky.
Je to nebezpecne? Jakou davku clovek obdrzi? Prosim porovnani s klasickym rtg v nemocnici pri napr.zlomeni ruky. Dekuji za odpoved.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pokud se nedopatřením stane, že při kontrole předmětů a zavazadel se ozáří část ruky, je její ozáření zcela zanedbatelné a není nebezpečné. Dávka je v porovnání s klasickým rtg v nemocnici, např. zlomeni ruky mnohonásobně nižší.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)