Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 27.01.2019 01:02:05
Dobry den,
pracuji jako kontrolorka vyroby v automobilce a obsluhuji zarizeni s rentgenem..dalo by se rici ze sedim vedle neho 8 hodin denne.Jsem v 5tt,ale nechci to v praci oznamovat alespon jeste mesic.Nemusim se bat vlivu zareni na plod?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dle Atomového zákona, § 64/3, je držitel povolení, na jehož pracovišti pracuje těhotná žena povinen, neprodleně poté, co žena těhotenství oznámí, upravit podmínky práce tak, aby efektivní dávka plodu nepřekročila po zbývající dobu 1 mSv. Vy již o těhotenství víte, ale chcete ho oznámit později. Musíte si uvědomit, že stále platí součtová hodnota 1 mSv, jako určitý "limit pro plod", který je povinen držitel povolení zajistit, ale až od doby, kdy je mu těhotenství známo.
Nicméně obecně předpokládám, že při Vaší činnosti hodnota efektivní dávky bude pod touto hodnotou, a to i za kalendářní rok.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)