Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 03.09.2018 17:53:36
Dobrý den, chci se zeptat ohledně obsluhy rtg přístroje Heimann system. Je obsluha tohoto přístroje v riziku ozařováni, když nemá možnost stát z boku zařízení kvůli malým prostorům a stojí v blízkosti zadní části dopravníku? Je tedy nebezpečné stát na tomto místě, když přístroj pracuje a mezi zarizenim a obsluhou jsou jen gumové zástěrky,ktere se samozřejmě roztahují, tím jak jim projíždí kontrolované věci? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

optimální postavení obsluhy by mělo být řešeno v rámci povolení. Proto prosím řešte tento problém se zaměstnavatelem, resp. s tím úředníkem, který měl příslušnou dokumentaci k rtg přístroji k dispozici.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)