Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 05.02.2018 20:07:31
Dobry den, jista firma hodla zamestnance pri odchodu denne kontolovat rentgenem ktery ma odhalit pripadne kradeze predmetu. Jedna se predevsim o sklenene ci plastove obaly s obsahem tekutin, gelu atd.- kosmetika. Zajimalo by me zda ma na to pravo a take zda neohrozi zdravi zamestnancu v dlouhodobeme horizontu. Dekuji
(Vložil(a): Tomáš Dančo)
Dobrý den,

SÚJB povolil provozovat pouze "rentgenové skenery" ke kontrole předmětů, zavazadel, jak je tomu např. na letištích. V případě těchto skenerů jsou dávky během provozu velmi nízké, celotělové ozáření je i z dlouhodobého hlediska zcela zanedbatelné.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)