Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: Problematika RTG-Hi-scannerů 14.09.2014 22:51:27
Dobrý den,
na letišti jsem při kontrole příručního zavazadla scannerem povytáhla kufr, který se tam zasekl. Do přístroje jsem strčila asi 3cm ruky (bylo to jen na kraji). Ohrozilo to mé zdraví? A pokud ano/ne, tak proč.
Děkuji za vysvětlení.
Kristina
(Vložil(a): Kristina Mezereková)
Dobrý den, dávka ze scannerů používaných na letišti V. H. Praha pro kontrolu zavazadel je cca 0,7 ?Sv (mikroSv), u provedení, které rozlišuje organické a anorganické materiály je cca 1,6 ?Sv. Odhad dávky na část ruky je tedy cca v 1-1,5 ?Sv, což je dávka velmi nízká. Celotělové ozáření bylo zcela zanedbatelné. Ozáření lze považovat za nevýznamné, v žádném případě nemohlo ohrozit Vaše zdraví.

(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)