Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg záření 07.11.2013 22:07:41
Dobrý den, můj 10 měsíční chlapeček upadl na hlavičku, jeli jsme s ním do Motola i když rána nebyla veliká, ale pro jistotu on se choval celkem normálěn. Přesto mu byl zhotoven rentgen hlavy. Vše bylo v pořádku, moc se bojím, že jsem mu více ublížila než pomohla. Proč např. lékařský personál nezvolil šetrnější metodu ultrazvuku? Dětská doktorka mi poté řekla, že je rentgen opravdu spojen s vedlejšími účinky a že to pro takto malé děti není vhodné? Je toto pravda ? Velmi se bojím, ž ejsem mu tím ublížila. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Nejtková)
RTG vašemu synovi ublížit nemohl, dávky jsou opravdu velmi nízké a riziko zanedbatelné. Volba zobrazovací metody je plně v kompetenci lékaře, který ví, jakou informaci o zdravotním stavu pacienta potřebuje zjistit k vyloučení dalších komplikací.
(Za SÚJB: sujb)