Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg záření 12.08.2013 19:07:38
Dobrý den,
moje dcera (5) se léčí se sníženu funkcí štítné žlázy a má probémy s růstem - léčena růstovými hormony. Ke kontrolám jsou třeba rtg vyšetření ruky: kostní věk 1x za 1/2 roku. Ochrana při rtg byla zástěrka na bríško, ale zarazilo mne, že jí nedali límec na krk právě kvůli štítné žláze.Je to bezpečné rentgenovat bez ochany krku? Viděla jsem pořad o růstu dětí a o vyšetření rtg na kostní vět a děti dostaly límec na krček. Je mi trapné upozorňovat obsluhu na tuto ochranu krku. Nikdo nemá rád, aby jim laik mluvil do práce, ale mám o dcerku strach. Však rtg vyšetření nás čeká asi ještě moc...
Děkuji za odpoveď!
DB
(Vložil(a): Dana B.)
Můžem,e vás ujistit, že rtg pracoviště mají pokyny, jak postupovat při aplikaci jednotlivých vyšetření. Zástěra je preventivní ochrana především pohlavních orgánů, límec se používá při rtg potenciálně směřujícím do oblasti krku, ale není vždy povinný (např. pokud by mohl způsobit nekvalitní snímek nebo stínil vyšetřovaný orgán). Při rtg ruky není štítná žláza významně ozářena tak, aby to mohlo ovlivnit její funkci.
(Za SÚJB: sujb)