Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG hlavy 28 mesaneho dietata 10.04.2013 11:29:21
Dobry den prajem,chcel by som Vas poziadat o informaciu o bezpecnosti RTG hlavy u cca 2 rocneho dietata. Naseho syna umyselne zhodili z cca 2 metrovej vysky, pricom dopadol na tvar. Nasledne nas na detskej pohotovosti poslali okrem ineho na RTG hlavy. Vzhladom na to,ze bol syn prelaknuty a nepokojny, napriek mojej asistencie sa nepodarilo urobit dve snimky poriadne, takze nakoniec sa urobilo az 5 snimok hlavy. Syn dostal ochranu iba na genitalie, niekde inde. Islo o RTG zariadenie, kde snimok vidi lekar hned na LCD obrazovke. Chcem sa spytat, ako nebezpecne moze byt taketo vyssie mnozstvo snimok hlavicky dietata ? Prirodzene mam strach, doktor nemal moc cas vysvetlovat bepzecnost/nebezpecnost RTG, co na jednej strane chapem,vzhladom na jeho vytazenie. Je tu prosim nejako riziko ? Dakujem Vam
(Vložil(a): Marek)
Nemusíte se obávat následků z ozáření rtg. Použitý přístroj byl nejmodernější typ, využívající k zobrazování čip cmos.
(Za SÚJB: sujb)