Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: rtg záření 17.03.2013 13:55:22
Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně četnosti RTG.Dcera má 14 let a během 2měsíců absolvovala 3x rtg kolena +1x rtg kyčlí,následovala MRI kolene a nukleární vyšetření kolene. Bylo to před operací a vše během této krátké doby. Tento týden ještě rtg dutin. Nemůže mít tolik rentgenů již škodlivý vliv. Děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Není dána žádná minimální či maximální četnost rtg vyšetření, která je doporučována a je považována za správnou.
Lékaři postupují podle schválených standardů a při dodržení stanovené úrovně ozáření nejsou vázáni žádnými limity, které by znamenaly omezování četnosti.
MRI nevyužívá k zobrazení orgánů ionizujícího záření.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)