Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG kyčlí batole 09.07.2012 09:00:40
Dobrý den, mnohokrát děkuji za Vaši odpověď na mojí otázku ohledně rtg kyčlí mé dcery. Mám ještě doplňující otázku. V žádném případě nezpochybňuji nutnost provedení rentgenového snímku, ale způsob, jakým byl proveden. Chtěla bych vědět, zda by nemohlo dojít k poškození vaječníků mé dcery i v případě, že by "pomůcka přímo na míru" nebyla použita řádně, případně vůbec. Dcera při rentgenování kladla nemalý odpor a manžel si není jist, zda pomůcku přidržoval správně. Rentgenování bylo provedeno 18.2.2011 v Poliklinice Lípa v Nových Butovicích na Praze 13 a po předchozí zkušenosti příště ( v cca 3 letech dcery ) zvolíme jiné pracoviště. Děkuji, Tomšů
(Vložil(a): Kateřina Tomšů)
Při rtg vyšetření dětských kyčlí nemohlo dojít k poškození vaječníků vaší dcery, ani v případě pokud by nebyly použity ochranné pomůcky.
Na vámi jmenované pracoviště nicméně upozorníme naše příslušné pracoviště (regionální centrum SÚJB Praha), aby v rámci svých kontrol dostupnost a kvalitu ochranných pomůcek zkontrolovalo.


(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)