Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTg u ročnho dítěte 26.03.2010 09:51:05
Dobrý den, prosím Vás můžete mi vysvětlit co znamenají tyto údaje (viz příloha) RTG mého ročního syna. Nerozumím tomu co znamená 0 mGy.cm2 jestli je tato dávka rentgenu je dost bezpečná pro dítě?

Děkuji Vám za odpověď. Mikešová

(Vložil(a): Mikešová)
Dotaz, co znamená 0 mGy.cm2, prosím směřujte na pracoviště, které provedlo vyšetření vašeho syna.

Obecně je ?mGy.cm2? jednotka, ve které se udávají dávky z rtg vyšetření . Ve veličině tzv. plošná kerma nebo plošná dávka a v jednotce "mGy.cm2" jsou udávány též doporučené diagnostické úrovně pro vybraná diagnostická rtg vyšetření.

Pokud se mám vyjádřit k údaji, který je přiložen k vyšetření, pak by tento údaj "0 mGy.cm2" mohl znamenat, že plošná dávka nebyla měřena. Vysvětlení a tedy i údaj o dávce žádejte na pracovišti, na kterém byl výkon proveden.

Na tento mail prosím neodpovídejte, je generován ze systému. Doplňující dotaz vložte znovu přes konferenci.
(Za SÚJB: úsek radiační ochrany)