Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG biška, plic u ročnho dítěte 23.03.2010 21:32:45
Dobrý den, včera jsme byli s našim ročním synem na RTG bříška, poněvadž měli jsme obavy, že by mohl spolknout sponku do sešívačky, našla jsem tři na podlaze v dětském pokojčíku (straší dcera si nedávala pozor když sešívačku používala). Na RTG se nic neukázalo. Ale teď se trápím myšlenkou, že jsme tímto RTG ohrozili zdraví našeho dítěti. Na snímku jsem viděla, že bylo rentgenováno v podstatě cele tělíčko krk, plíce, žaludek, střeva. Viděla jsem snímek. Nemůžu se zbavit výčitek, že jsem tak mu ublížila. Moje otázka zní, může rentgenový snímek bříška a plic ohrozit zdraví ročního dítěte? A můžu vyžadovat později v nemocnici údaje dávky [mSv]a jaké jsou stanovené dávky [mSv] pro děti? Jsou bezpečné pro tak malé děti? Děkuji Vám za odpověď. Mikešová
(Vložil(a): Ajnaš Mikešová)
Při volbě tzv. expozičních parametrů snímků je na malou hmotnost dětského organismu pamatováno. Informace můžete vyžadovat od zdravotnického zařízení, kde bylo snímkování provedeno. Provedení rtg bylo zvoleno k vyloučení vaší obavy, že dítě spolklo předmět bezprostředně ohrožujídí jeho zdraví, proto lze konstatovat, že přínos převýšil rizika. Nemusíte se obávat, že by po vyšetření zdraví vášeho syna bylo ohroženo.
(Za SÚJB: sujb)