Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 19.12.2022 13:34:02
Dobrý den, omlouvám se za otravnost, ale zajímala mě velikost dávky záření při rtg hlavy u dítěte, kde mi bylo i zde vámi potvrzeno že dávka odpovídá cca 3hodinám z přirodních zdrojů. Kolik je to prosím v mS? Na vašich stránkách píšete, že rtg hlavy je 0.07mS což odpovídá 11dnům, je tedy možné že ta dávka byla ještě nižší než udáváte a o tolik? Moc se omlouvám, ani nevím jestli mi tato informace k něčemu bude, ale mám šilené obavy z nádoru u dítěte, je malé a už nevím čím se uklidnit. Moc děkuji za vaši práci a že tu odpovídáte vyděšeným rodičům. Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

velikost dávky záření při rtg hlavy u dítěte se může pohybovat v určitém rozpětí, ale bude se jednat o velmi nízkou dávku maximálně v jednotce mSv. U tak nízkého ozáření hlavičky nemá smysl se obávat vývoje nádorového onemocnění.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)