Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 15.12.2022 07:00:38
Dobrý den,
Chtěla bych se Vás zeptat na případné riziko vyplývající z provedení rtg hlavičky u 4 měsíční dcery k vyloučení předčasného srůstu lebecnich švů. Trochu si to vycitam, nezdal se mi tvar její hlavičky, udělali nám na plagio klinice 3D scan kde zjistili hraniční hodnoty a na neurochirurgii nás poslali na rtg vyloučení výše zmíněného.To se po provedení naštěstí nepotvrdilo. Děkuji Kalousková
(Vložil(a): anonym)
Dobrý den,
z popisu je zřejmé, že šlo o zdůvodněné snímkování, dávka nebyla vysoká, není důvod se obávat důsledků provedeného ozáření.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)