Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 12.12.2022 13:51:51
Dobrý den, prosím dokážete odhadnout jakou dávku záření mohlo dostat dítě při rentgenu hlavy, kde byla nastavená výška 70cm a váha 10kg? Dočetl jsem se zde, že takový rentgen nebo množství záření odpovídá třem hodinám záření z přírodních zdrojů. Jak moc je takový rentgen zatěžující pro malé dítě do budoucna? Hromadí se toto záření v těle? Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

pro odhad dávky záření z rentgenu hlavy nestačí výška a váha pacienta. Absolvování takového rtg vyšetření není pro malé dítě do budoucna zatěžující, záření se v těle nehromadí.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)