Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG kycli u 2,5 leteho chlapce 04.12.2022 07:26:01
Dobrý den,syn (2,5 roku) absolvoval RTG kyčle pro podezření na virový zánět, na RTG nás rutinně odeslala sestra pred prohlídkou u lékaře. Při RTG nebyla poskytnuta synovi ochrana pohlavních orgánů a ani já nedostala jakoukoliv ochranu, byla jsem celou dobu se synem. Postupoval laborant správně, neohrozil nas nějak? Děkuji.
(Vložil(a): Petra Kuliskova)
Dobrý den,

rozhodnutí o poskytnutí ochranných pomůcek je na aplikujícím odborníkovi, v tomto případě radiologickém laborantovi. Rozhodnutím o jejich nepoužití vás nijak neohrozil.
Jediné, co by měl provést je zjistit, zda nejste těhotná.


(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)