Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Caste rontgenovanie dietata 23.08.2022 11:45:31
Dobry den,
chcem sa spytat na Vas nazor. Moju dcerku od jej 3 rokov rontgenovali kazde 3 mesiace po dobu 2 rokov, teraz kazdych 5 mesiacov tiez po dobu 2 rokov, v oblasti bedier, klbov. Spolu za 4 roky bola 10x na rontgen a vzdy sa robil 2x snimok. Takze bola ozarovana 20x za 4 roky na tom istom.mieste.
Mam obrovsky strach z tolkeho ozarovania. Teraz uz je rontgenovanie len v ramci kontroly.
Neviem ci mam uz odmietnut rontgenovanie lekarovi, nechcem dcerke sposobit zdravotne problemy, neplodnost z rontgenovania.
Poprosim vas o nazor, radu.
Dakujem
J.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemusíte mít obavy, žádné riziko dceři nehrozí. Rentgenová vyšetření byla lékařsky zdůvodněná a tudíž i potřebná. Doporučujeme kontrolní rentgeny neodmítat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)