Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 11.08.2022 15:06:59
Dobrý den. Byla jsem se synem u zubaře na preventivní prohlídce a provedl mu panoramatický rentgen OPG. Zuby měl a má v pořádku. Syn bude mít za měsíc teprve 3,5 roku. Všude čtu, že se to dělá až mnohem starším dětem. Jsem z toho dost špatná. Prosím bylo v pořádku, že byl proveden OPG u tříletého dítěte? A hlavně - nehrozí mu nějaká zdravotní rizika? Navíc je to jeho druhý rentgen za poslední měsíc - před tím mu rentgenovali zápěstí. Moc Vám děkuji za odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

SÚJB nemůže zpochybňovat postup lékaře, který indikoval toto rentgenové vyšetření. Můžeme vás ale uklidnit, zdravotní rizika z OPG a z rtg zápěstí synovi nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)