Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 14.06.2022 18:41:14
Dobrý den, dcera 19 měsíců byla dnes na rentgenu hlavy, 3 snímky, dvakrát zepředu a jednou ze strany, bohužel obsluha byla nedůsledná a dcera měla sundany kryt přes pohlavní orgány, když jsem na to upozornila,ještě mě sprdli, mne kryt dali aniž by mě snímkováli:( mám hrozny strach, zda to do budoucna nezpůsobí problémy.. nádor, neplodnost...je riziko a jak velké? Proč se používá ochrana když není některými dodržována důsledně? Lze toto záření připodobnit přírodním podmínkám, např. let letadlem? Děkuji za reakci.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

použití ochranných pomůcek na oblast genitálií bylo v případě Vaší dcery zbytečné, genitálie byly mimo přímý svazek záření. Ozáření, které dcera absolvovala nemůže způsobit neplodnost, ani jiné zdravotní problémy. Ozáření lze přirovnat k ozáření kosmickým zářením, např. letu do New Yorku.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)