Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 23.01.2022 22:43:47
Jeste prosim pro upresneni. V 5 mesicich mel v je den den rtg, ct a hned druhy den dalsi ct.
V 15 mesicich rtg palce u nohy a ve 30 mesicich rtg hlavy. Zda si mi to jako opravdu hodne na tak male dite. Nemohlo ho to do budoucna nejak ohrozit? Rakovina, leukemie… moc dekuji a zdravim
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Váš syn není dávkou z opakovaných vyšetření ohrožen. Rentgenová vyšetření, i když byla opakovaná, byla medicínsky zdůvodněna. Jejich neprovedení by mohlo znamenat např. neodhalení komplikací po krvácení do mozku, které zmiňujete.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)