Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 14.12.2021 07:22:06
Dobrý den. Chci se zeptat jak velké riziko nemoci z ozáření hrozí ročnímu děťátku, když ve svém 1. roku života během jednoho měsíce podstoupil 2. rentgen hlavičky a jednou magnetickou rezonanci. Je možné, že by ty dva různé metody vyšetření udělali větší škodu, než kdyby šel malý jenom na ty dva rentgeny? Jak velké riziko hrozí, když měl ty dva rentgeny hlavičky s odstupem 3 týdnů. A mezi tím, týden po prvním rentgenu byl na již zmíněné magnetické rezonanci. Zvyšuje se tím riziko z ozáření? Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem Bc. Zuzana Stofanikova
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

je zřejmé, že rtg vyšetření bylo zdůvodněné, a tedy i potřebné. Riziko nemoci z ozáření je při takovém ozáření zcela zanedbatelné, ne-li vyloučené.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)