Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Otázka k rtg 08.12.2021 20:52:37
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o odpověď ohledně rtg. Můj syn(3 roky) byl na rtg klíční kosti. Před námi byl pán - asi 120 kg a můj syn má 17 kg. Sestra na rtg se neptala na váhu syna, tak jsem se chtěla zeptat, jestli dostal stejnou dávku záření jako pán před ním? Mohla by ho taková dávka do budoucna ohrozit ? Je v pořádku že se sestra na rtg neptala na váhu syna? Ani na žádance nebyla uvedena. Předem Vám mockrát děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

syn určitě nedostal stejnou dávku jako předchozí pacient. U rtg přístrojů expoziční automat nastaví parametry dle objemu. Dávka z rtg klíční kosti nemůže v budoucnu syna ohrozit.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)