Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 19.10.2021 07:45:01
Dobrý den
Dcera (12let) byla poslána na CT vyšetření zápěstí. Jak velkou dávku ozáření mohla dostat? Četla jsem různé studie, že u dětí je riziko poškození buněk a následné riziko rakoviny větší. Jaké toto riziko je? Moc děkuji za odpověď

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

riziko je opravdu malé.

Dle našich zkušeností je dávka z vyšetření zápěstní velmi nízká (cca ,05 mSv). Ozáření odpovídá např. jednodennímu čerpání ozáření z přírodního pozadí. Riziko úmrtí na nádor pro dospělé je 5% na 1 Sv.
Je tedy zřejmé, že riziko vzniku nádorového onemocnění u vašeho dítěte je velmi nízké.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)