Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 11.10.2021 11:19:03
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, moje dcera 12 let má skoliózu. Čeká ji rtg celé páteře 2 snímky. Při tomto rtg se nezakrývají reprodukční orgány ani štítná žláza, prý by případná ochrana nevhodně zakryla to, co je třeba vidět. Obávám se co by z toho mohlo do budoucna být. Jaká je síla záření takového výkonu? Myslela jsem, že je nutné zakrýt štítnou žlázu i orgány v oblasti pánve. Moc děkuji za vaši odpověď.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

vykrytí by bránilo diagnostické informaci, při těchto vyšetřeních se tedy nedává. 2 RTG snímky páteře nepředstavují významnou radiační zátěž.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)