Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 06.08.2021 15:02:39
Dobrý den, prosím jak velká dávka se používá při RTG hlavičku u malých dětí (10 měsíců)? A může existovat nějaké riziko v budoucím vývoji po RTG hlavičky v takto útlém věku ? Děkuji M.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

dávka, kterou je hlavička při rtg ozářena je nízká. Riziko pro budoucí vývoj je stejné, jako jiná možná rizika, např. léčiva, úrazy hlavy, bakteriální a virová onemocnění, apod.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)