Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 01.07.2021 14:32:14
Dobrý den, prosím vás o radu. Pokud jde osoba, žijící ve stejné domácnosti s batoletem, na CT vyšetření, může s dítkem být následně v blízkém kontaktu? Příp. po jaké době z něho dávka vyprchá?
Děkuji
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Osoba po absolvování CT vyšetření není nijak radioaktivní, nic nevyzařuje - pobyt s batoletem ve stejné domácnosti tedy není problém.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)