Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

rtg 16.06.2021 09:08:38
Dobrý den chci se zeptat můj syn 14 měsícu má za sebou 6 krát rentgen po každé po úrazu hlavy první měl v 8 měsících a pak bylo dalších 5 rentgen vždy po pádu na hlavu chci se zeptat jestli mu to nemůže nějak ublížit včera jsme byli právě na rtg a pan doktor nám řekl že máme dávat pozor už na pády že
že to záření není také dobré tolikrát bojím se aby stoho neměl nějaké zdravotní nebo nádorové onemocnění děkuji předem za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

tak, jak jsme již odpovídali na zcela stejný dotaz, akutní zdravotní obtíže ozáření nevyvolá. Nicméně ošetřující lékař měl pravdu, že pokud se opakuje ozařování velmi často, vzrůstá, byť velmi málo, pravděpodobnost tzv. účinků stochastických, kterými jsou i nádorová onemocnění. Ve vašem případě je tedy doporučení lékaře, abyste dávali pozor na pády pochopitelné a správné.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)