Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

6x RTG lebky u ročního dítěte 25.05.2021 19:04:02
Dobrý den,budu moc ráda za Vaší odpověď.
Z důvodu podezření kvůli pádu na hlavu,syn (12 měsíců)byl poslán na rtg lebky. Kde se u prvního snímku ukázalo nejistá fisura. Dohromady ale syn dostal 6x dávek záření! aby se prokázalo zdali se jedná o fisuru či ne. Samozřejmě vše bylo v pořádku, jednalo se o tzv.švi na lebce. Mám teď obavy jestli tolik rentgenových snímků (6) nemůže synovi nějak do budoucna ublížit? Mám na mysli rakovinotvorné onemocnění. Děkuji velmi předem za Vaší odpověď S pozdravem Eva.

(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

6 rtg snímků lebky neznamená, že je Váš syn ohrožen v budoucnu rakovinou.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)