Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 22.05.2021 23:59:56
Dobrý večer, prosím vás o radu. Včera sme boli v nemocnici s 16 mesačnou dcérkou, mali sme podozrenie že zjedla náušnicu.Poslali nás na rtg hrudníka a brucha.Prítomnosť náušnice v tele sa našťastie nepotvrdila ale ja mám strach či jej to ožiarenie nemôže nejako uškodit.Ludia tu píšu že si odborný pracovníci pred ožiarením pýtali miery a váhu dieťatka, nás sa však na to nikto nepýtal. Je to doležité vedieť? Má cca 83cm a 10,5 kg. Mohli ju ožiariť takou dávkou ako dospelého človeka(ak áno aká hodnota to je)? Na pohlavné orgány dcérky nám dali ochranu. Keď som sa pýtala lekára či jej to môže uškodiť povedal že iným vyšetrením to zistiť bohužial nejde, ale že rentgény v dnešnej dobe už sú na inej úrovni ako kedysi a že by musela byť ožarovaná viac krát za sebou aby jej to uškodilo.
Naozaj je to tak? Nemôže mať z toho následky?
Ďakujem pekne za odpoveď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

lékař měl pravdu, rtg nemůže dcerce ublížit, navíc k ochraně gonád byla použita ochrana.
(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)