Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 01.03.2021 09:15:42
Dobrý den, přítel synovi přistřípl 2 prstíčky v kloubu ručního vysavače, nakonec jsme se rozhodli jet na chirurgii kdyby mu je náhodou zlomil. Nikdo ho nevyšetřil a rovnou nás poslali na rentgen, byl s ním u toho přítel, dělali asi 3 snímky, měli oba ochranu na břiše. Syn má cca 10 kg a 15 měsíců. Zpětně si to vyčítám jestli jsme měli jet a ,,zbytečně" jsme ho vystavili záření. Prosím může ho to nějak negativně ovlivnit a mít nějaké následky u takto malého batolete? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Dávka z ozáření prstů končetiny je zcela zanedbatelná, nemůže mít zdravotní následky.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)