Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG u dětí 04.02.2021 12:32:24
Dobrý den,
dcera (13 let) po úrazu hlavy, byla na vyšetření. Doktor předepsal
8 rentgenových snímků (lebka, páteř, lopatka, rameno - vše 2x ve stejnou dobu). Zdá se mi to příliš. Nic jí nebolelo, 2x zvracela a tvrdila, že spadla na záda. Dívala jsem se jí na hlavu a měla tam červený otlak. Vím, že doktor nechtěl nic zanedbat, ale to číslo 8 se mi zdá na dítě strašné.
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

nemáme žádný důvod počet snímků Vaší dcery zpochybňovat. Je na rozhodnutí a odpovědnosti lékaře, která vyšetření budou provedena.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)