Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 14.10.2020 22:29:22
Dobrý den, muj syn, nyní 4 roky. Absolvoval ve 4 mesicich RTG hlavicky (pad z gauce), v roce a pul RTG briska (spolk kovovou spiralu), ve 3 letech RTG plic (dlouhotrvajici kasel) a nyni behem 3 mesicu v 2020 2xRTG hlavy a 1xCT mozku (vse spojene s urazy a nerovnostmi na lebce).. je to velmi živé dítě, ale často pádÁ a neustále na hlavu. Vím, že všechna vyšetření byla zdůvodněná a sloužila k vyloučení zaˇvažnějšjího problému. Nyní mám ale strach, ze už je to ozáření hraniční a bojím se vzniku rakoviny, leukemie.. děsím se dalšího úrazu a dalšího požadovaného RTG... jsou absolvovaná vyšetření pro syna riziko? Lze něčím podpořit tělo v boji s dávkou ozáření? Děkuji za odpověď
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

u dětí v tomto věku je tento scénář velmi častý. Nemusíte ale mít hned obavy z leukémie, pravděpodobnost takového onemocnění je velmi nízká. Bohužel neznám žádný prostředek k ochraně.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)