Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 10.08.2020 12:03:23
Dobrý deň, chcem sa spýtať, mojej 8 mesačnej dcére bol robený snímok nohy zo 4 strán a nedostala ochrannú podložku na bruško, už na kontrole ďalšej ho dostala.Chcela by som prosím vedieť či je tam nejaké riziko ožiarenia, keď ho nemala.Dakujem
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

z rentgenových snímků končetin je ozáření zanedbatelné. Nepoužití ochranných prostředků k vykrytí gonád nevadí, nemusíte mít obavy.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)