Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Vyšetření Pet/CT 03.04.2020 09:37:02
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v minulém roce jsem trpěla určitými příznaky a byla jsem celkem vyděšená z nádorového onemocnění, i když mi všechna vyšetření dopadla v pořádku, lékařka mi, možná i více pro mé uklidnění,nechala udělat celotělové vyšetření Pet/CT, které jsem podstoupila naštěstí s negativním výsledkem nádorového onemocnění. Od té doby se ale trápím tím, že jsem se zbytečně ve své panice nechala takto hodně ozářit a že jsem si paradoxně do budoucna tím mohla to nádorového onemocnění podpořit ???? Již před vyšetřením jsem to probirala s lékařem, uklidňoval mě, že např kdybych letěla do Ameriky, dostanou stejnou dávku ozáření jako při tomto vyšetření, což jsem si ale zpětně dohledávala a není to pravda. Za svůj život (je mi 35 let) jsem jinak podstoupila několik rtg zubů, končetin, srdce a plic a jednou dutin. Můžete mi prosím říct nebo mě uklidnit, jak vysoké je riziko vzniku nádorového onemocnění po tomto vyšetření díky radiační dávce kterou jsem obdržela. Děkuji,s pozdravem Daniela
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

riziko rozvoje rakoviny po tomto vyšetření je opravdu velmi malé, nemusíte se obávat.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)