Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

Re: RTG a CT u dětí 05.03.2020 13:17:09
Dobrý den, dneska jsem byla na rengenu se 4,5 letou holčičkou.Vcers si zranila malicek a dneska ji otekl a bolel. Máme vedle nás nemocnici a zavolala jsem si tam a vzali nás na rengen na vlastni náklady, bez doporuceni doktora. Fotili ten malicek 2x,chci se zeptat, ten rengen je spíš pro dospělé. Dětská chirurgie tam není, ale rengen nám normálně udělali s tím, že když to bude zlomené, tak Budem muset jet tam kde je dětské. Chci se jenom zeptat, když ji 2x rengenovali, mohlo ji to nějak uškodit? Jsou specializované dětské rengeny? Ničím ji neprekryli tělíčko. Neškodí to?
(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Rentgen Vaší dceři neuškodil, nemusíte mít obavy. Specializované dětské rentgeny nejsou, přístroje mají volby expozičních parametrů pro dětské pacienty.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)