Konference

Prostřednictvím konference nám můžete klást otázky k problematice, která se týká naší práce, a vy jste požadovanou informaci na našem serveru nenalezli. Zadané otázky budou zobrazeny až po jejich zaevidování, zhruba jedenkrát za týden. Mějte prosím trpělivost, naši odborníci budou potřebovat čas na zpracování odpovědí. Konference je připravena také pro zadávání doplňujících dotazů k již probíranému tématu. Současně je možné vyžádat odpověď prostřednictvím vámi zadané e-mailové adresy.

Pokud zadáte dotaz jako doplňující k již zadanému (kořenovému), je třeba hledat na něj odpověď otevřením odpovědi na dotaz kořenový. Tímto způsobem se objeví řetězec doplňujících dotazů. Nicméně i na doplňující dotazy dostanete odpověď také na vámi zadaný mail.

Vkládání reakce k vybranému záznamu

Přehrát kód
 

Pozn.: Vyplňení pole Jméno a E-mail není povinné.
- dotazy bez jména budou zařazeny jako Anonymní.

RTG břicha u 13měsíčního batolete 29.01.2020 22:36:15
Dobrý den.
Jaká je, prosím, radiační zátěž u RTG břicha, žaludku a jícnu (spolu) a jenom u prostého RTG břicha u tak malého dítěte?

Je tam zvýšené riziko nádorového onemocnění do budoucna?

Děkuji


(Vložil(a): Anonym)
Dobrý den,

Efektivní dávka při RTG žaludku a jícnu je 0,5 mSv a RTG samotného břicha je 0,35 mSv. Tyto dávky jsou velmi malé, žádné zdravotní riziko Vašemu dítěti nehrozí.

(Za SÚJB: Sekce radiační ochrany)